Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Çarşamba, 15. Mayıs 2024 13:47   User Online: 12 

Üye bilginiz

Üye merkeziniz

Özel Messajiniz

Ziyaretçi defteriniz

Üye lerimiz

Forumda çikiş

Forumlar

Genel

Kültür

Atatürk

Türkiye

Bilgilendirme

Spor

Site ve Radyo

Arsiv II Genel

Arsiv Kultur

Resim
Elde MumTabiat 6SarikardelenlerSevimli 3Guen_Batimi.jpgFantazi Resim 10LalelerManzara -11Dostluk Resimi 1Sevimli3Dostluk Resimi Manzara -12Uymuslariki kalpCamguzeliSevimli 4Dostluk Resimi 4Fantazi Resim 6TatliSevimli 14

Portal Menüsü
Bilgiller
Bilgi ekle
Ekart
Pano
Haberler
Takvim
Resimler
Şiir
Fikra
Bizi tavsiye et
Site Anket
Site kural Impressum
Download tavsiyeler
 Link Tavsiyeler
Bize ulaşım

Türkiye tanitim - Türkei Sisteme girmen gerek

Aşağı git
« Ön  Diğer »
küçükten büyüğe do;ğru sırala büyükten küçüğe doğru sırala      print
Konuyu açan: Konu: BAŞBUĞ ATATÜRK...
Junior Member
Junior Member

Cevaplar: 51
kayıt olmuş: 6/5/2008
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 7/4/2009 Saat 20:09  
BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Ve
DÜNYA TÜRK OLACAK !
Ben, her şeyden önce TÜRK Milliyetçisiyim. Böyle doğdum ve böyle öleceğim. Dünya TÜRK Birliğinin, 7 Devletin TEK MİLLET olmasının günün birinde gerçek olacağına nasıl inancım varsa, ben görmesem bile Dünyanın TÜRK olacağına da, aynı şekilde inancım vardır. İnançlarımın, bazılarına ütopik gelmesi ve inandırıcı gelmemesi umurumda değildir. Herkesin inandığına inanmak gibi de, bir zorunluluğum yoktur.

BAŞBUĞ ; Türklerin bilinen 7.000 yıllık tarihlerinde, kullanılan bir sıfattır. Baş, Başkan, Baş Komutan anlamındadır. Mustafa Kemal ATATÜRK için de bu sıfat kullanılmıştır. Atatürk için BOZKURT diyen de, BAŞBUĞ diyende çıkmıştır, Mareşal Fevzi ÇAKMAK, İsmet İNÖNÜ ve Celal BAYAR'ın bile hitaplarında BAŞBUĞ ATATÜRK dedikleri, sabittir. BAŞBUĞ ATATÜRK adıyla ALİ KOÇ imzasında, kitap ta yayınlanmıştır. Cumhuriyetin ilerleyen yıllarında bu sıfat MHP Genel Başkanı, Ülkücü Hareketin lideri Alparslan TÜRKEŞ için de kullanılmıştır, kullanılmaktadır. Bazı sözlükler BAŞBUĞ kelimesini derinlemesine araştırmak yerine, MHP liderlerine, partililer tarafından yakıştırılan zamir demektedirler ki, tamamen yanlıştır. MHP’nin kökü Millet Partisine, CKPM’ye kadar uzanmaktadır ama, bugüne kadar başka bir Genel Başkan için, bu sıfat kullanılmamıştır.

Türkiye'de, hakkında soruşturma başlatılmış bir memur-bürokrat yasalarımıza göre görevinden alınırken, Anayasa Mahkemesinde davalı olmuş ama halen iktidar erkini elinde tutan bir parti tarafından yönetiliyoruz. Hakkında kapatılma davası açılmış bu partimiz, en azından mahkeme sonuçlanıncaya kadar yürütmeden istifa edeyim diyemezken, Meclisteki sayısal çoğunluk, çıkardığı yasalar ve imzaladığı gizli anlaşmalarla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş felsefesini sinsice tahrip ettiği karanlık bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde kendini TÜRK hisseden ve gören herkesin, BAŞBUĞ Atatürk’ü anlamasını isterdim.

Türkçü-Milliyetçi BAŞBUĞ, Mustafa Kemal ATATÜRK Diyor ki ;

- TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR..!

- Ülkeniz sizindir, Türklerindir. Bu ülke, tarihte Türk' tü bugün de Türk’ tür ve sonsuza dek, Türk olarak yaşayacaktır…

- Dünya yüzünde, Türk' ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir…

- Hayattaki yegâne üstünlüğüm, Türk doğmaktır ! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki ; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden, bir an feragat etmesin…

- Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Birgün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir...

- Bir gün, ressamlar Türk' ün simasını kaybederlerse, yıldırımı alsınlar, yapıversinler…

- Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük, Türk olarak dünyaya gelmemdir…

- Hayattaki yegâne üstünlüğüm, Türk doğmaktır..!

- Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla, şanım ve şerefim vardır…

- Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de, o kadar kuvvetli olur…

- Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenimdiyen insan, her şeyden önce ve kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz…

- Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketiolamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır…

- Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur…

- Türkiye, bir maymun değildir ve hiç bir milleti de taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne de Batılılaşacaktır; o sadece özleşecektir.

- İstanbul’ da çıkan bir gazeteyi, Kaşgar’ daki Türk’ te anlayacaktır…

- Türk' lerin yaşadıkları her yer, misak-ı milli hudutları içindedir.

- Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.
- Yeryüzünün En Büyük İnsanı : Hz. Muhammed' dir.

- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...! Başbuğ Atatürk

RUS TURAN yazımda yazmıştım. Rusya’dan gelen Vladimir Jirinovski bile, Türkiye’de sözlerine başlarken; “ NE MUTLU TÜRK’ ÜM DİYENE ! ” diyerek konuşmasına başlamıştı.

Türkiye’deki bir devlet adamının, örneğin bir Cumhurbaşkanının, bir Başbakanın, bir Meclis Başkanının, mahkeme sonucu kararlarını yazarken YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA diye başlayan ve Türk Milleti adına karar veren Anayasa-Danıştay-Yargıtay Mahkemesi Başkanının da, yeri geldiğinde sözlerine başlarken, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! diye başlamasını öyle arzu ederdim ki, bu sözleri duyan her Türkün duyacağı mutluluğu ben de duyardım.

BAŞBUĞ, kelimesini Mustafa Kemal ATATÜRK için zaman zaman kullandığımdan dolayı, bazen ATATÜRKÇÜ geçinenler tarafından bile eleştiriliyorum, tepki çekiyorum. Oysa, yukarıda sunduklarım sadece bir kesit benim atamdan. Bu ve benzeri yüzlerce sözleri ve fiilleri var benim atamın. 20. yüzyıla damgasını vurmuş ve tüm dünyanın kabul ettiği bir kurucu lider için kullanılmayacaksa bu söz kim için kullanılacak ? Allah gani gani rahmet etsin, cennet mekan yüce lider Mustafa KEMAL bir BAŞBUĞDUR. Türk’ün, Türk Milletinin BAŞBUĞUDUR. Başbuğ, misyonunu yerine getirir.

BEN ve MİLLETİM TANRI' nın KIRBACIYIZ. TANRI YOLDAN ÇIKAN MİLLETLERİ CEZALANDIRMAK İÇİN, BİZİ GÖNDERİR ! (HUN HÜKÜMDARI BAŞBUĞ ATTİLA)

Junior Member

Asker
Cevaplar: 9
kayıt olmuş: 5/7/2004
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 9/4/2009 Saat 16:24  
Son günlerde nogaytürk beyin

Ataürk basbug yakisdirmasi kendince bir ünvan olarek bakmasi ve Atatürk asaga indirmesi aklinca MHP Rahmetli baskani Alperslan Türkes yüceltiyor.
Bir MHP ihanetcisi böyle yapmasi aslinda komik kendi aciklamsinla BBP sarfinda yer alan birisel olarak yapmasi.

Ilk olarek sizle Türk dil kurumun basbug aciklmasi yapim.

1. Eski Türklerde bas, baskan, komutan.
2. Osmanli Devleti’nde savas zamani baska birliklerden ayrilip bir araya getirilerek olusturulan birligin veya milis güçlerinin komutani.

3. Yaramaz (çocuk)

4.Diyarbakir ili, Hamzali bucagina bagli bir yerlesim birimi.

Bu aciklamdan sonra tarih icinde belki kisiler Atatürk veya baska devletin önünde gelen kisler icin basbug kulanilmisdir ve Atatürk gibi dunya lideri bir insan nezakete buna müdale etmemis ola bilir velakin bu devirde dünya gelmis nadir liderlerden biri olan Atatürk icin bu sifat yücetme yerine degerin de aliyor.

Dünya kabul etmesede yeni siyasi devirde gelmis en büyük siyasetci en büyük dusunur.

Ben Atatürk sahsimca yalniz kurtulus savasini kazanan lider olarak bakmiyorum yalniz öyle bakmis olsaydim belki basbug degimine bu kadar tepkim olmazdi.
Atatürk yapdigi reformlar temeli atigi :ztc: ve devletin gelecekde ki isigi olarek görürüm.

Bu sitede Atatürk kösesindeki yeni baslatigi tanitim bile okudukca yüceligini kisa zamanda bilmiyenler bile anlarlar.

Burda eski degimleri bir yana birakip (resimi kanit olunmadigi halde) yani basbug hitapin de vazgecelim cunku bir kahni olan kiside bas ediyoruz sirada bir lider gibi bakmamiz yanis

Saygilarimla

Junior Member

Cevaplar: 51
kayıt olmuş: 6/5/2008
posticons/thumbdown.gif Yazılış Tarihi: 9/4/2009 Saat 17:22  
ASKER,
Rütbe arıyorsan, önce kitap oku, bilimsel metotları kullan. Sözlükle karşıma çıkma BÖYLE DEVAM EDERSEN DEĞİL ÇAVUŞ ONBAŞI BİLE OLAMAZSIN...

Türk Budununun gerçek ve son Başbuğu ATATÜRK Türk ırkının en asil ferdidir. Ona dil uzatanların soyunda bozukluk aramak bizim hakkımızdır. Ona dil uzatanlar zaten soysuzdur, kanı kırıktır, eziktir! Piçtir, melezdir! Sen bir taraftan Türk-kürt-arap kardeştir diyeceksin, öte yandan da Türk soylu Başbuğ Atatürk'ün soyu hakkında ileri geri konuşacaksın! Var mı öyle dava? <alıntıdır...

BAŞBUĞ ATATÜRK'ün bir diğer sıfatı da BOZKURT'tur. BOZKURT BAŞBUĞ ATATÜRK diye kullanacam bundan böyle Atatürk'ten bahsederken...

M. Kemal Atatürk aralarında Selim Sırrı’nın da bulunduğu bir grupla 1923 yılında İstanbul’da “Türk İzci Ocağı”nı kurar. Türk İzci Ocağı’nın kendisine yapılan Başbuğ’luk teklifini aşağıdaki telgrafla kabul eder.

“Vatana yüksek seciyeli ve metin ruhlu gençler yetişmesini temenni eylediğin İstanbul Türk İzci Ocağı’nın Başbuğ’luk teklifini büyük bir hissi iftıharla kabul ediyorum. Genç arkadaşlarıma teşekkür ve selamımın tebliğini rica ederim” T.B.M.M. Reisi Başkumandan M. Kemal

Atatürk’ün Turgutlu’da dikilen heykelinin kaidesine zamanın belediye reisi tarafından yazılan kitabedeki bir cümlede “Başbuğ” kelimesi geçmektedir.

Maraşal Fevzi ÇAKMAK, Atatürk'ten bahsederken veya o'nun önünde yaptığı konuşmalarda, TBMM'de BAŞBUĞ ATATÜRK diye hitap etmiştir.

" Türk milleti tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar hep bozkurdu milli sembol olarak seçmiş ve kullanmıştır. Bozkurt hürriyetin, gücün, onurlu yaşamanın ve asilliğin sembolüdür. Bozkurdun bu özellikleri aynı zamanda Türk Milletinin de özellikleridir. Bozkurt Türklere en zor günlerinde yol gösterici olarak çıkmış ve yardım etmiştir. Atatürk’te Türk milletine en zor gününde önderlik etmiş ve Türk Milleti’nin bağımsızlığa giden buhranlı günlerinde çok çaba harcamış ve hayatını ortaya koymuştur. İşte Türk milleti bütün bu özelliklerinden dolayı Atatürk’e bozkurt unvanı vermiştir. O dönemde yayınlanan yerli ve yabancı bütün gazetelerde Atatürk’ten hep Bozkurt diye söz edilmiştir. Atatürk’te bozkurdun Türkler açısından önemini çok iyi bildiği için bu figürü önemli gördüğü her noktada kullanmıştır. Bozkurt figürü Türk tarihinde en çok Atatürk Türkiye’si döneminde kullanılmıştır. Şimdi Atatürk’ün bozkurt figürünü kullandığı noktalara bir göz atalım.·

*Atatürk döneminde basılan beş ve on liralarda da “BOZKURT” resmi kullanılmıştır.

*Atatürk cumhuriyeti ilan etmeden önce 1922 yılında Ankara hükümeti adına bastırttığı pullara “BOZKURT” resmi koydurtmuştur.

*Atatürk’ün ölümüne kadar Ankara Üniversitesi diplomalarının alt köşesinde ve üniversite öğrencilerinin şapkalarında “KURTBAŞI” amblemi yer almıştır.

*Atatürk Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA)’nın amblemini “KURTBAŞI” olarak önermiş ve yıllarca böyle kullanılmıştır.

*Atatürk, Türk İzci Ocağı bünyesindeki izci kıyafetlerine “BOZKURT” figürünü koydurtmuş ve izci çocuklara “YAVRUKURT” adını vermiştir.

*Atatürk, Petrol Ofisinin Amblemini “BOZKURT” yaptırmıştır. Ofisin ürettiği gaz yağı tenekelerinde ve varillerde “BOZKURT” figürü vardır.

*Atatürk’ün emriyle “BOZKURT” marka sigara çıkartılmıştır.

*Atatürk Türk Bayrağını “MAVİ FON ÜZERİNE YEŞİL BİR KURT BAŞI” olan Göktürk Bayrağı olarak değiştirmeyi düşünmüş ama bu düşüncesini hayata geçirememiştir.

*Atatürk İbrahim Çallı’ya Ergenekon’dan çıkış tablosunu çizdirmiş ve bu tablo Türk Ocakları Genel Merkezi binasına asılmıştır.

*Ord. Prof. Dr. Fuat Köprülü’nün Atatürk’e Türkiyat Ensitiüsü’nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğu zaman Atatürk: “Karlı Tanrı Dağları'nın önünde elinde meşale tutan bir "BOZKURT" olsun, bu meşale, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilminin ifadesi olsun. Ergenekon'dan çıkmamızda kılavuz olan “BOZKURT”, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin.” demiştir.

*Atatürk ilk yolcu gemimizin adını “BOZKURT” koydurtmuştur

*Atatürk Milli Türk Talebe Birliğinin amblemine “BOZKURT” figürünü koydurtmuştur.

*Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk heykelinin kaidesinde “BOZKURT BAŞI” vardır

*Atatürk’ün çalışma masasındaki çağırma zili küçük “BOZKURT” heykelidir.

Ağustos 1926 gecesi Türkiye'nin ''BOZKURT'' adlı yolcu gemisi, Fransız ''Lotus'' gemisi ile Ege Denizi'nde çarpışır. Bozkurt gemisi batar ve 8 Türk denizcisi boğularak ölür. Ertesi gün, İstanbul'a gelen Lotus gemisinin kaptanı tutuklanır ve Türk mahkemelerince 80 gün hapis cezasına çarptırılır. Lotus gemisinin kaptanının karşı çıkışları sonucu dava, Lahey Sürekli Adalet Divanı'na intikal eder. Lahey Sürekli Adalet Divanı, 7 Eylül 1927'de, Türkiye'nin hukuka aykırı davranmadığına karar verir. Bu kararla birlikte ''Geminin adı ve Türk milletinin milli simgesi, Türk özgürlük ve bağımsızlığının timsali olmasından ötürü'', Türk heyetine, Atatürk'e verilmek üzere tunçtan bir “BOZKURT” heykeli armağan edilir. Bu davadanki başarısından dolayı, dönemin adalet bakanı Mahmut Esat'a, Atatürk tarafından “BOZKURT” soyadı verilmitir.

*Ermenilerin 1915-1920 yılları arasında Türklere yaptıkları soykırımda şehit düşenler uğruna Iğdır ilimizde yapılan anıtta Türklüğün sembolü olan “BOZKURT” figürleri kullanılmıştır.

*Atatürk’ün emriyle Kahramanmaraş’ta bayrak tutan “BOZKURT” heykeli yaptırmıştır. Ancak sonradan bu heykel ortadan kaldırılmıştır.

*1926’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı yarışmada devlet arması olarak “BOZKURT” figürü ve Türk savaş silahı kargının yer aldığı arma Atatürk tarafından çok beğenilmiş ve yarışmanın birincisi olarak seçilmiştir.

Bunlara ilaveten, Fuat Köprülü'nün Atatürk'e Türkiyat Enstitüsünün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğunda Atatürk: "Karlı Tanrı Dağları'nın önünde elinde meşale tutan bir "Bozkurt" olsun, Bu meşale, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilminin ifadesi olsun. Ergenekon'dan çıkmamızda kılavuz olan Bozkurt, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin." şeklinde cevap vermiştir. Başbuğ Atatürk'ün kendi eşyalarının arasında da bozkurt motifli olanları zaten herşeyi anlatmaya yetmektedir.

Kaynakça:

* Koç Ali-Koç Yusuf, Tarihi Gerçekler Işığında Belgelerle Mustafa Kemal Atatürk; Kamu Birlik Hareketi Eğitim Yayınları, Ankara, 2007
* Koç Ali-Koç Yusuf, Belgelerle Türk Milliyetçi Hareketinin Lideri Başbuğ Atatürk; Kamu Birlik Hareketi Eğitim Yayınları, Ankara, 2007
* Candan İbrahim, Seni Anlasaydık Bu Hale Gelmezdik; Akasya Kitap, Ankara

GERÇEKLER, böyle olduğu halre kendine ATATÜRK'çü adını veren dernek ve bazı kurumlar, Atatürkçü solcular maalesef kasıtla ATATÜRK'e ait ünvanları ve o yılların izlerini silmişlerdir.

Bu gerçeklerden rahatsız olanların, TÜRK'lüğünden şüphe duyarım/duymalıyız.

[tarihinde düzeltildi 9/4/2009 Saat 17:32 Yazar NOGAYTURK]

Junior Member

Cevaplar: 16
kayıt olmuş: 26/5/2008
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 9/4/2009 Saat 17:36  
hicbir yazisinda hicbir belgesin de bu sekilde bir imzayla karsilasmamis olmam eksikligimmis demek ki tamalayici bilgiler icin tskler mi etmem gerekiyor, birde bunu belge vede bahsedilen resimlerle bizlere sunarsaniz sevgili NOGAYTURK
eksikligimiz tam anlamiyla isiklanacak

tesekkurler saygilar,

Member
Member

KizilZora
Cevaplar: 107
kayıt olmuş: 9/10/2007
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 9/4/2009 Saat 17:57  

Alıntı:
Türk Budununun gerçek ve son Başbuğu ATATÜRK Türk ırkının en asil ferdidir. Ona dil uzatanların soyunda bozukluk aramak bizim hakkımızdır. Ona dil uzatanlar zaten soysuzdur, kanı kırıktır, eziktir! Piçtir, melezdir! Sen bir taraftan Türk-kürt-arap kardeştir diyeceksin, öte yandan da Türk soylu Başbuğ Atatürk'ün soyu hakkında ileri geri konuşacaksın! Var mı öyle dava

ATATÜRK asildir lakin siz gercekten kani kirik deil kansiz birisinizki kürtü türkü arapi ayrim ediyorusnuz..Cahilinligin bukadari anacak sizin gibi kansizlarda olur..it ile kervan arasindaki fark bilirisin it ulur kervan yürür sizin yaptiginiz sadace uluma...............
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 4
Junior Member
Junior Member

Asker
Cevaplar: 9
kayıt olmuş: 5/7/2004
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 9/4/2009 Saat 18:01  
Nogaytürk sen egitimci degil bir bos kovansin
ve seviyne hedin belirsis kislik sin
Senin gibi zavaliler uzunde bir yere varamyioruz

Sen bosa it gibi havlamasini bilirisin ama becerin yok okuman olmadigine de kanit getirdim

Burda ATAÜRK TEK YARA VEREN SENIN gibi dengsiz özü belirsis biri yapar

Alıntı:
Ona dil uzatanlar zaten soysuzdur, kani kiriktir, eziktir! Piçtir, melezdir! Sen bir taraftan Türk-kürt-arap kardestir diyeceksin, öte yandan da Türk soylu Basbug Atatürk'ün soyu hakkinda ileri geri konusacaksin! Var mi öyle dava?

Kendinimi tarif ediyorsun Nogaytürk ???

Git Yürdunda konus ulu
Topraklariniz rus egemenliginde
gelmisin burda hürlersin.
Senin dedgin gibise Ataürk irkci bir varlikdandir diye :ztc: ilkelerini neden sizin yorumunuzda farkli neden MHP degil de CHP kurdu ve CHP tuzugunu yazdi.

Ucuz miliyetcilik yapip :ztc: ni huzurunu kacirmakda ne yapdiniz ne varliginiz oldu.

ve sana burda yazan de akil yok bos bir kogvgana yazmak adam yerine verip harcana zamana yazik.

Burda senin gibi seviyesi düsük biri yazma imkani buliyorsa burda bizim yazmamiza gerek yok.

Dostsesi yan nogay yok edersiniz
yada bu benim son yazimdi seviyesi görgü kuralinda uzak bir kisilige sahip insan la ayni makamda bulunmak midem bulandirir

Junior Member

Cevaplar: 13
kayıt olmuş: 18/3/2009
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 11/4/2009 Saat 15:57  
Nogay Türk Arkadaşım Petrol Ofisi 1941 yılında kurulmuş bir şirkettir. Dolayısı ile ATATÜRK 1938 yılında öldüğü için sizin petrol ofisi görüşlerinize katılamıyorum.
1927 yılında piyasaya çıkan 5 – 10 liralık ilk banknotların üzerinde karlı dağlarda koşturan bir bozkurt resmi vardır. Bozkurt resminin konulmasının nedeni de şöyledir. Türk tarihinin ana hatları"nı yazdırmaya başladığında da istediği şey, İslam'ın Türk tarihinin sadece bir bölümünü oluşturduğunu, oysa ondan önce de Türkler'e ait pek şanlı bir mazi bulunduğunu kanıtlamaktır. Atatürk, bu yolla halkına bir ulusal gurur ve tarihi özgüven aşılamak niyetindeydi. Bu eğilim, bütün dillerin Türkçe'den türediğini öne süren "Güneş Dil teorisi"ne kadar varacaktı.
Bu amaçla okullar için hazırlanan ders kitapları, bir bozkurt önderliğinde Orta Asya'dan çıkan Türkler'in dünyaya nasıl yayıldıklarını gösteren haritalarla doldurulmuştu.
Atatürk, Ayyıldızlı bayrağı, Osmanlı'yı ve Arap dünyasını çağrıştırdığı gerekçesiyle değiştirmeyi düşünmüş ve bunu dönemin başbakanı Celal Bayar'a söylemişti. Yerine düşündüğü, Göktürkler'in bayrağıydı. Mavi fon üzerinde profilden görünen yeşil bir kurt.
Nogay Türk yazdığınız yazılar güzel. Ama aşırıya kaçmamak gerekli. Sadece tek taraflı yazmamak gerekli. Madalyonun diğer yüzüne bakmıyorsunuz. Burada yazdığımdan anlaşıldığı gibi, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Osmanlı imparatorluğu zihniyetinden kurtulabilmek için bunları yapmak zorunda olduğunu açıkça görmekteyiz. Milliyetçi olmak sadece bir partiye mensup olmak değildir. Yazınızda okuduğum kadarı ile başbuğ ve bozkurt şekillendirme ve nitelendirme semboller üzerinde duruyorsunuz. Önemli olan Ülkerlerine önderlik yapmış olan zor durumda bulunan yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmış olan Büyük insan ATATÜRK’ün yapmış oldukları düşünceleri ve ilkeleridir. ATATÜRK’ ten bahsederken Başbuğ desek ne olur demesek ne olur. Önemli olan onun yaptıklarını görebilmek gösterdiği yolda yürüyebilmek çağdaş ve uygar devletler seviyesine gelmektir. Biz hala başbuğ, bayrak, bozkurt gibi konularda tartışıp duralım. Bunlar ancak zamanımızı boşa tüketmekten ibarettir. Tarihimizi bilelim geçmişimizi bilelim ama bunlarla avunmayalım. Şu anda ülkemizin ve Türk Cumhuriyetlerinin durumu ortada. Hangisi çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmış, hangisinin ekonomisi güçlü, hangisi askeri olarak dünyada söz sahibi, hangisi süper güç. Benim size bir tavsiyem var. Bence siz zamanınızı boş çekişmelerle değil, ülkemizin birlik, beraberlik, bütünlüğü ve çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmak için ne gerekli olduğuna dair yazılar yazın da tartışalım.
Ayrıca Türkiye Cumhuriyetinin Askerine gerekse Polisine de bu tür küçümseyici yazılar lütfen yazmayalım. Şunu unutmayın ki bir ülke ekonomik yönden ne kadar güçlü olursa olsun. Onlar olmayınca Devlet’te kalmaz millette. Bunu unutmayalım. En yakınımız da komşu ülke IRAK’ta örneğini görmekteyiz.
Artık bugün ATATÜRK’te yok Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’te yok. ALLAH onlara rahmet eylesin. Mezardan çıkıp bu ülkeyi düzeltmeleri söz konusu bile değildir. Bu sebeple herkes gözünün önüne bakmalı, birbirimizle kavga etmeyi, ayrışmayı ve bölünmeyi değil; birlikte el ele verip ülkemizi aydınlık geleceklere taşımayı düşünmeliyiz. Nasıl kurtuluş savaşımızda hep birlikte el – ele mücadele etmiş isek bugün de aynı şekilde hareket etmeliyiz. Yoksa sonumuzu düşünemiyorum bile…
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 6
« Ön  Diğer »        print
Yukarı git

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

0,048 saniye - 33 queries
Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sprache
Arabirim Dilini Seçin:

Almanca Fransızca Türkçe İngilizce
Son 5 Bilgi
Happy Birthday

Bugün hiçbir kullanıcımızın doğumgünü yok!
Etkinlik Takvimi
Mayıs 2024
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Fuarlar
Toplantilar
Konserler
Festivaller
Kültür Sanat
Anma Günleri
Dogum günü
Dini Bayramlar
Özel Günler
Resmi Bayramlar
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Puanlar
  2. asliyok: 4 432 Puanlar
  3. HarmanYeli: 4 396 Puanlar
  4. KizilZora: 2 048 Puanlar
  5. life23: 1 675 Puanlar
  6. gokkiz: 1 657 Puanlar
  7. BirNefes: 1 048 Puanlar
  8. Erasmus: 984 Puanlar
  9. -Pozan-: 785 Puanlar
  10. Siyahinci: 623 Puanlar
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7866 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10913 okuma)
Mektup......
(11747 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11783 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11571 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11795 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11854 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 935 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Bu sitedeki tüm logo ve markalar sahiplerinin malıdır. Diğer detayları Künye bölümünde bulabilirsiniz .

Haberlerimizi RSS kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bu site pragmaMx 0.1.11 tabanlıdır.

Yorumlar yazarların sorumluluğu altındadır,
geri kalan her şey © 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft