Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Perşembe, 16. Mayıs 2024 11:15   User Online: 6 

Üye bilginiz

Üye merkeziniz

Özel Messajiniz

Ziyaretçi defteriniz

Üye lerimiz

Forumda çikiş

Forumlar

Genel

Kültür

Atatürk

Türkiye

Bilgilendirme

Spor

Site ve Radyo

Arsiv II Genel

Arsiv Kultur

Resim
Dostluk Resimi 1CigdemKedi -2Manzara -2Renkli karanfilManzara -10Dostluk 8Bebek -6UymuslarManzara -15Dostluk Resimi KaplanKusBirbenDostluk Resimi 4GelincikSevimli 19Hepimizin Bu VatanFantazi Resim 4Dostluk Resimi 5

Portal Menüsü
Bilgiller
Bilgi ekle
Ekart
Pano
Haberler
Takvim
Resimler
Şiir
Fikra
Bizi tavsiye et
Site Anket
Site kural Impressum
Download tavsiyeler
 Link Tavsiyeler
Bize ulaşım

Serbest Genel - Allgemein - Rätsel Sisteme girmen gerek

Aşağı git
« Ön  Diğer »
küçükten büyüğe do;ğru sırala büyükten küçüğe doğru sırala      print
Konuyu açan: Konu: Hayata Dair!!!
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
Cevaplar: 1061
kayıt olmuş: 11/9/2006
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 30/3/2008 Saat 22:13  
Slm dostlar burda sizle paylasmak istedigim.Dün bir üstad diyorum ben kendi deyimimle tanistim.

Biraz sohbetledik sona bazi konulara deyindi.Bir isite basarili olmak isterseniz ne yaparsiniz dedi.

Kendimizce birsler dedik dinledi sona iki parmagini gÖstredi 2 anahtar var dedi hayata basarinin anahatari.

Merkla vercegi cevabi bekledim. Az öz iki kelime dedi.Cidiyet ve Sorumluluk dedi.Bu ikisini basra biliriseniz dedi bu evlik icinde cocuklariniz icinde gecerli bu iki kural.

Ozman gercek düsündüm Cideye alir isek sorumlu oldugumuzu biliriz.ve ozman basaramayacagimiz birsey olmaz dedim

Sona türkiye icin bazi sohbetlerimiz oldu biz sÖle bir ifade kulandik.Türkiye Mozaik dedik.GÖzlügün burunun ucuna indirdi ve tebesüm eti.

Türkiye Mozaik degil dedi Mozaik bir cekic vurusun kirilir dedi,Türkiye akici dedi sonda neden akici oldugunu anlati.

sona okumanin Önemi girdik okulu olmak degildir dedi okul bir kalibtir bir cerceve bostur ici.asil okul yasadiklarin ve onla doldursun kalibi dedi.Gezme ile dost ile Kitaplarla dedi.Ve yasini sÖledi halada okyuorum dedi kitaplari ama sadace kendi isime gelcek kitap okumam dedi.

Ilgimi cekti neden acaba diye,Karsi tarafin kitaplarinida okurumki dedi fikir ayriligimiz düsüncelerimiz nerde cakisyior bilmek icin dedi.

Sona sÖz aile büyklerimize geldi.Ben asil oklu Babamin yaninda bitrdim dedi.Yani satlerce dinleye biliridm Ustadi her sayfasi bir kitapti cünkü.Sona yine ara devam edecem usatdan sizlere paylasim yapacam.

[tarihinde düzeltildi 31/3/2008 Saat 13:35 Yazar Rojin]

Senior Member

Cevaplar: 683
kayıt olmuş: 6/11/2004
posticons/heart.gif Yazılış Tarihi: 31/3/2008 Saat 10:25  
:t: :alkis: :t: :alkis: :afedersin:
basarinin anahtari sorumluluk ve ciddiyet :thumbup:
paylasimina emeklerine saglik rojim :afedersin:

[tarihinde düzeltildi 31/3/2008 Saat 21:16 Yazar asliyok]

Profiline gir Web siteyi ziyaret et Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 1
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 2/4/2008 Saat 14:01  
Slm tekardan demistim ara ara usatdan ögerndiklerimi eklyecem.

Simdi nekadar cidiyiz nekadar sorumlugumuzu bilyioruz.Sonra bunlar aklima geldi usatad deyince hayatin ve basarinin 2 Anahtari var.

Gercekten neyi cidiye aliyoruz? kendimizi nekadr sorumlu his edyiorz?bu ciddiye aldigimiz hayatimizmi sorumlukmu agir basan hayatimizda.

Su gercek Ciddiyet cok önemli ciddiyet yok ise zate sorumluluk yoktur.Her ne konuda yasantimizda is hayatimizda ciddiyet yok ise basarida yoktur.

Bakalim sizler ne düsüncedesiniz?

Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 8/4/2008 Saat 14:12  
Slm tekrardan soruma yanit alamdim neyse simdi yine ustadin yorumunu az aks etircem yazilarimda.

Servetmi kimlikmi diiye sormustu birileri ona ve söle bir yaniti cok hosuma giti,Türkiyemin kayasini tasini birak gram toragi icin canimi kirpmadan verim.

Acaba bizler ne secimi yapardik gercekten Servetmi Kimlikmi? okdar vazgecilesi zor Seceneklerki.Mantikla düsünmek lazim.

Akila gelneleri yaziyorum Ustadin dediklerini,Bir gün bir Alman müstersi Türkiye"de Kürtlerin haritasindan bas etmis ve cok kizmis bu ustad ki Kendide Kürt Asili,elinedeki dökümnalri almana göstermis ve sorumus nerde Kürdisatn diye kizmis.Ben Sasen kendi adima yine tekralyiorum Böle birinin Almnyada var olmasina.sona yine devam edecem.

Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 13/4/2008 Saat 04:44  
Slm bu sizle hayata dair paylasmak istedigim,bu gün bir gercegi daha gördüm ne aciki.Yil "2008 ve benim yasim bir okdar olmus Ben bu yasa geldim hala degismemis.

Degismeyen su;Ben BABAMDAN sunu ögrendim
Din
Dil
Irk

Ayrimi sakin yapma kizim derdi ozaman algilayamadim bu sözü yillar gectikce kelime yerine gün gün oturuyordu,Nasil bir kiyafetin hangi nr size olcagni bilyiorsaniz bende de öle oldu.

Bugün yasadigim Babam hep bana derdi bir kisiden kacma kisi senden kacsin.Iyi insandan cok sey cabuk ögernirsin,Ama önemli olan Kötü deriz ya Biz iste ondan ögernecegin cok önemli derdi.

Neden diye sordum aslinda kimse kötü dogmaz ondan guzel olan birseyi ögerndinmi,Senin etrfaindaki iyi olan kisiden bin iyidir derdi.

Bugunde sitede benim yeni birir ögerndigim bir dilde,Sevgi icerkli bir SĞÖZ ögrendim ve arkadasa yazdim.Tepki okdar cok olduki.Sanki böle bir DIL böle bir MILET yok yada YOK sayilmak isteniyor.

Ve birileri Nicklerini siliyor.Gidene yolu acik derim Sadace yani Tercübeli okumus biri ya
Eh okumayan egitimsiz artik ne yapsa Azdir diyorum.

Yok efendim yok sayamasiniz bu Dili ben yaratmadim.Tipki ingilizce tipki frasizca ,tipki ingilizceyi ben yaratmadigim gibi.

Bu Dilde Bu Millet var Siz istesenizde Istmesenizde,ĞÖn yargi ile neleri kazandiniz neleri kaybetiniz acaba bir tartiya koyun derim.Okdar cok Hatalarinizi görceksinizki o Tartilarda kendiniz bile hayretler icinde kalirsiniz diyorum.

Bana degistin diyenler hani Prensiplerin diyelerde sunu diyorum.Ben aslimi hic bir zaman inkar etmedim Etmemde.beni ben yapan ASLIMDIR.

Neden bukdar ön yargi bugün his etigim Pes diyorum bir kelimeye bu tepki verenler acaba acaba nelleri yapmazlar diyorum.

ĞÖfke öfkeyi dogurur.Kimse anasinin karinindan türetmedi o dilleri bir Arastirin,Bilmemek Ayip Degil ĞÖgernenemek AYIPTIR. :thumbdown: :thumbdown:

[tarihinde düzeltildi 27/11/2008 Saat 22:10 Yazar Rojin]

Senior Member

Cevaplar: 683
kayıt olmuş: 6/11/2004
posticons/heart.gif Yazılış Tarihi: 13/4/2008 Saat 10:38  
:thumbup: rojim haklisin diyen utansin utanmak edeptendir. :redhead:

Profiline gir Web siteyi ziyaret et Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 5
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 13/4/2008 Saat 13:46  
Utanmak yerine kacisi care görenler var ne yaziki Toplumda :thumbdown:

Junior Member

Cevaplar: 17
kayıt olmuş: 16/1/2008
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 13/4/2008 Saat 16:19  
gerçekten üstatmış allah razı olsun güzel olan ciddiyettir biz olamadık olanlardan allah razı osun :egypt:
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 7
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 18/4/2008 Saat 10:54  
Sen isine gelince nekadar ciidi oldugunu iyi bilenlerden birim baran,Ama sen gerektigi zaman susamsini seven birisin,Yoksa topu nere atcagini iyi bilirsin;)

[tarihinde düzeltildi 27/11/2008 Saat 22:13 Yazar Rojin]

Member

BirNefes
Cevaplar: 121
kayıt olmuş: 22/5/2008
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 3/10/2008 Saat 22:26  
Hayat neden bu kadar sıkıcı diyenlere

Bugün ne Yaptın ? “ Hiiiç Aynı işte ne olsun ! DiyenLere , anlatacak bir çok şeyi olması için …

ĞŞimdilerde insanlığın en büyük sorun bu … Hayatın sıkıcı , monoton olması dışarıya dahi çıkmak istememek , gün ışığı görmemek … Herşeyin aynı olması insanın canını sıkıyor elbet , bunaltıyor , depresyona sokuyor … Sonuç ; hayatı suçluyoruz , hayata soru soruyoruz neden bu kadar sıkıcı , neden herşey aynı diye ? Peki bu soruyu hiç kendimize sorduk mu ?

Bugün neler yaptınız ? şu ana kadar yaptığın şeyleri bana bir anlatır mısın ? Peki ya dün ? ĞÂÂyi de anlattıklarının dün ile bugün arasında ki farkı yok ki ! Dün ne yaptıysan bugünde aynısını yapmışsın … ĞÃ‚Âşden gelmişsin evine yorgun argın , yemeğini yemiş az dinlenmiş , bilgisayarın başına geçmişsin ..

Ya da okuldan gelmiş yemeğini yemiş az ders çalışmışsın tamam ! Tek değişiklik dünkü okudukların ile bugün kü okuduğun yazıtLar ! Peki dün neler okudun kaç tanesini hatırlıyorsun ?
Biliyorum bende böyle sorular sordukça sorunu iyice büyütüyorum ! Böyle düşünmeniz normal , ancak olayın esasĞ® tarafı sorunu kendi kendimizin büyütmesi …

Yani sorunun kendimiz olması … Hayatında değişiklik yapmıyorsun hiç ! Demek istediğim şey , işini , okulunu , arkadaşlarını değiştirmek değil … Demek istediğim şey kendini değiştirmek … Yani hayatı değiştirmek , çünkü hayattaki herkes senin için varoldu , onları lehine çevirmek senin elinde ! Demek istediğim şey , işten ya da okuldan eve geldikten sonra her zaman ki gibi olmaman , git yeni birşeyler üret ! MeseLa bir spor kulubune üye ol !

Hayır , hayır yorulmazsın kafanı hiç yorma ! ya da git bir kütüphaneye , al eline değişik bir kitap ! Hiç te sıkıcı değil , asıL sıkıcı olan senin bunları sıkıcı görmen ! Kaç kez gittin bir spor kulubüne ya da kütüphaneye , müzeye ? Gir bir Lokantaya ya da ne bileyim işte şimdilerde cafe diyorlar hiç yemediğin yemekleri tat ! Hiç giymediğin elbiseleri giy !
ĞÂÂnsanOğlunun özgürlüğü kısıtlanmadık sürece , en hızlı yaşadığı dönem çocukluktur ! Neden biliyor musunuz ?

Їünkü çocukluğunuzda herşeyi merak edersiniz .. ĞÖğrenmek , yeni birşeyler üretmek … Їünkü çocukluğunuzda hayatı galeye almazsınız ! ĞŞimdide öyle olun , hayatı kaleye hiç almayın … O zaten sizi alıyor ne gerek var ikinizin de aynı şeyi düşünmesine ! Siz sadece gerekli materyalleri düşünün tamam !

Gideceğiniz ve yapacaklarını yeni şeyler için gerekli parayı kazanın tamam ! Gerisi hiç önemli değil ! Burada ben bile heyecanlandım

Unutmayın , siz depresyonada girseniz , sesiniz kısılana kadar bağırsanızda hayatın sıkıcı olduğunu o hiç dinlemez … Kum saati devamLı devrilmiş durumdadır ve o kumLar daima akmaya devam eder , siz ölene dek … Sizin ne durumda olduğunuzu hiç önemsemeden !

Zamanın ve hayatın bu kazığına göz yummayın , bir çocuk olun ve gittiğiniz gördüğünüz yerlere dahi sanki ilk kez gidiyormuş gibi heyecanLa gidin ! Binlerce Kez gittiğiniz yer sıkıcı olmaz çünkü sadece gittiniz hiç araştırmadınız !

Bu sefer gidin araştırın ! Gidin hiç oturmadığınız bir koltuğa oturun ! Bazılarının yaptıklarına apttallık dediğiniz şeyleri deneyin .. Emin olun bazen ***** olmak eğlenceli oluyor

Dediğim gibi zaman akıp gidiyor ve hayatımıza yıllar ekleniyor sürekli ! Peki yıllarımıza hayat ekleye biliyor muyuz ? o zaman durma hadi kalk eline bir kağıt kalem al ve yarın yapılacakların , gezilecek yerlerin , alınacakların listesini çıkar !

anonim

[tarihinde düzeltildi 3/10/2008 Saat 22:28 Yazar BirNefes]
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 9
Junior Member
Junior Member

Siyahinci
Cevaplar: 87
kayıt olmuş: 22/7/2008
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 27/11/2008 Saat 22:15  

Alıntı:
Su gercek Ciddiyet cok önemli ciddiyet yok ise zate sorumluluk yoktur.Her ne konuda yasantimizda is hayatimizda ciddiyet yok ise basarida yoktur.

Kisi önce kendini ciddiye almali.Kendine saygisi olmayan karsi tarfa hic olmaz..

Insan olamak en bsata tabiki.Ne olduguna deil insanligina bakinmali...
Profiline gir Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 10
« Ön  Diğer »        print
Yukarı git

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sprache
Arabirim Dilini Seçin:

Almanca Fransızca Türkçe İngilizce
Son 5 Bilgi
Happy Birthday

Bugün hiçbir kullanıcımızın doğumgünü yok!
Etkinlik Takvimi
Mayıs 2024
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Fuarlar
Toplantilar
Konserler
Festivaller
Kültür Sanat
Anma Günleri
Dogum günü
Dini Bayramlar
Özel Günler
Resmi Bayramlar
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Puanlar
  2. asliyok: 4 432 Puanlar
  3. HarmanYeli: 4 396 Puanlar
  4. KizilZora: 2 048 Puanlar
  5. life23: 1 675 Puanlar
  6. gokkiz: 1 657 Puanlar
  7. BirNefes: 1 048 Puanlar
  8. Erasmus: 984 Puanlar
  9. -Pozan-: 785 Puanlar
  10. Siyahinci: 623 Puanlar
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7866 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10913 okuma)
Mektup......
(11747 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11783 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11572 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11795 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11854 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 935 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Bu sitedeki tüm logo ve markalar sahiplerinin malıdır. Diğer detayları Künye bölümünde bulabilirsiniz .

Haberlerimizi RSS kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bu site pragmaMx 0.1.11 tabanlıdır.

Yorumlar yazarların sorumluluğu altındadır,
geri kalan her şey © 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft