Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_system.php on line 22

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 315

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/htdocs/w00c089c/dostsesi.com/forum/includes/mx_api.php on line 1415

Cuma, 17. Mayıs 2024 01:27   User Online: 4 

Üye bilginiz

Üye merkeziniz

Özel Messajiniz

Ziyaretçi defteriniz

Üye lerimiz

Forumda çikiş

Forumlar

Genel

Kültür

Atatürk

Türkiye

Bilgilendirme

Spor

Site ve Radyo

Arsiv II Genel

Arsiv Kultur

Resim
Bebek -4Bayrak CamiDostluk Resimi 9Manzara -Renkli karanfilDostluk 7CamguzeliSevimli 2KamelyaBebek -9dogaSevimli 1Cicek1CigdemBayragimiz.Fantazi Resim 6Fantazi Resim 9Kedi -2Sevimli3Zambak

Portal Menüsü
Bilgiller
Bilgi ekle
Ekart
Pano
Haberler
Takvim
Resimler
Şiir
Fikra
Bizi tavsiye et
Site Anket
Site kural Impressum
Download tavsiyeler
 Link Tavsiyeler
Bize ulaşım

Serbest Genel - Allgemein - Rätsel Sisteme girmen gerek

Aşağı git
« Ön  Diğer »
küçükten büyüğe do;ğru sırala büyükten küçüğe doğru sırala      print
Konuyu açan: Konu: Yasaklar!!!
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
Cevaplar: 1061
kayıt olmuş: 11/9/2006
Durum: Çevrimdışı
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 13:49  
Slm iki gündür okudugum konularda benimde kendi Basima gelen bir Yasagi paylasmak geldi.

Bugün Türkiye cumhuriyeti vatandasiyim.Lakin Türkiyeninde Kanunlarinda Adalet yerinde kimi zaman uygulanmadi"ki,Simdi bu durumlardayiz diyorum,Simdi silze paylascagim konuyu sona sizin yorumunuza birakcam.

Yasim 7 yada 8 di Suriye dogulmu bir bayanim.Babam türküyide ikamet etmekte.

Okula gitme yasim gelmisti,Nufus Dairesine gitik kimligimi ala bilmek icin.

Bugün gibi hatirliyorum sÖlenleri,Isim Islemlere baslandi,Sona Memur"un su SÖzü,Bu isimi yazamayiz YASAK.Gerkce Arap ismi olmasi.

Oan Babama sordum neden yasaki,Babam ah kizim bir bilsem bir isim ne zarari olur Türkiyeye.Babam itraz eti olmaz dedi kizimin ismi bu,Memur kusura bakamyin dedi YASAK baska isim secin.

Ve benim isimi degisitiler kanunlara gÖre,Ozaman cocuk aklima ile acba sucum neki ismime yasak veriliyor diye cocuk aklima laip vermeye basladim.

Okula basladim kimlikteki ismim ile hitap ediyorlar ama ben dÖnüp bakmyiorum,ögretmenim kizdi Senin adin bu deilmi dedi hayir dedim Asil ismim bu,Ama yasakmis benim ismimi kulanmam dedim,Zamanla Alistim yeni ismime.

Ve ardan uzun senler gecti evlendim cocuk sahibi oldum.Kader ayni olayi yine karsima cikardi ALMANYADA,Kizima verdigim isimde itraz edildi.Iste orda patlak verdim ve kizdim Ayni gerkece bu sefer kizimin isimi icin karsima cikmisti.

Türk konsoloslugunda,Avukata verim dedim ne demek ya YASAK ben cocuguma koyacagim isme Türkiyemi karar vercek ilaki,Ali aysemi olmali idi isim.

Ve baya taristiktan sona bana bir kagit imzalatilar bir Sorun cikar ise Sorumluluk bana Ait diye.cünkü kizimin isimini degismelerine izin vermedim.Kendim cekmistim ayni olayi .Ama kizim icin müsade etmedim.

Simdi size birakiyorum yorumlari.

[tarihinde düzeltildi 15/3/2008 Saat 13:50 Yazar Rojin]

Senior Member

Cevaplar: 683
kayıt olmuş: 6/11/2004
posticons/heart.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 14:30  
bazi olgulari korumak adinadir yasaklar
!!!

bunu sonucunda masum insanlarin isteklerinide engelleyebiliyor.

aslinda turkişyede arap isimleri cogunlukdadir anlamadigim senin adin arap ismi degilmi idi.

misal ayse demissin arapcadir bu isim turkce degil :redhead:
ali ismde arapcadir.

anlamadim gercekden arapca ise neden yasakli olsun cunku cok isim var arapca trde.

:redhead:

Profiline gir Web siteyi ziyaret et Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 1
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 16:37  
Slm Aslim ozmanlar Türkiyede Arapca konusmak ve kaset dinlemek yaskti,Polsiler mahale mahle dolsarlardi hangi evde Arapca, Sarkilar dinlenyior ve hapise dahi atilanlar oluyordu.

Tipki Kürtce nasil yask ise Arapcada yasakdi.Ve bizlere kitap verilridi bu Kitaptaki isimlerden sece bilriisniz diye.

Nedenleri aratirmaya kalkrsak her kes kendince hakklidir diye cikralar yine karsimiza.Ama yasaklari ben cok yasdim Türkiyede.

Senior Member

posticons/heart.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 17:41  
iyi de rojim ablam senden buyuk ve adi arapca alimle yasit sayilirsiniz arapca benim adimda arapca hemen hemen ayni dönem.

abimin sulalesinin yarisi kurt isimleri var ve dönemleriniz ayni alla alla buna cok sasdim gerci duydum ama benim sulalemin hemen hepsi du bi amcamin tek torunu onun adi ayri arapca sulalem zaten ali abdullah gelir.

dedimya duymusdum simdi senden de duyuyorum.

:thumbdown: böle yasak olmaz kimine yasak kimine izin

annemin adini sölesem sasarsin trde daha rastlamadim hemide tamamen arapca

Profiline gir Web siteyi ziyaret et Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 3
Site kurucusu
Posting Freak

Rojin
red_folder.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 18:02  
Iste aslim kendi kafa larina göre yaptiklari YASAKLAR bugünlere tasidi Insanlari.Yani sölede düsünmüyor deilim Hata tek tarafli deil diye.Bir kediye nekadar SIKARSAN sona tirmalamya kalkar.ĞÖzgürlügünü tanimis olsaydilar bugün Türkiyemiz cok daha guzel yerdeydi Belkide.

Korktukca YASAK dedi gün geldi o YASKLAR Dag misali yaptilar farkinda olmadilar.Sonda diyorlar Biz ne yaptik :thumbdown:

[tarihinde düzeltildi 15/3/2008 Saat 18:03 Yazar Rojin]

Senior Member

posticons/heart.gif Yazılış Tarihi: 15/3/2008 Saat 18:11  
:redhead: haklisin sanirim :redhead:

ama abimin sulalesinde hala turkce bilmeyenler var ve bunlar kurtce rahatca konusabiliyorlardi.

ewet söylediklerini hep isittim.

bizde ise derim ya hep ...

radyolarimiz vardi 24 saat acik biri kapansa biri acilir babam dunyanin dört bir yanini hemde avaz avaz dinlerdi yani yuksek sesle böle keyf alirdi arapcadan ibranşiceye alman ingiliz bulabildigi cok kanallarin muziklerini dinlerdi yunan rum radyolari dahil hic bu konuda yasakla karsilasmadik.

ama dur bu bizi vurmadi ama köyleri vurdu bu yasak.

bizim köyde kim gitse bi dönem nufus dairelerine, durmus durdu durak gibi isimler takilmiz bana cok anlamsiz geliyordu bu isimler onlarda nufusu böle verdiler diyorlardi. :redhead:

:thumbdown: sacma ve can yakişci bir uygulama ve yasak

Profiline gir Web siteyi ziyaret et Bu üyenin tüm mesajlarını göster Cevap 5
« Ön  Diğer »        print
Yukarı git

mxBoard, © 2006 by pragmaMx.org, based on eBoard, XMB and XForum

Giriş

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Sprache
Arabirim Dilini Seçin:

Almanca Fransızca Türkçe İngilizce
Son 5 Bilgi
Happy Birthday
Doğum Gününüz Kutlu Olsun!:

• BirNefes: 47 Yaşında
Etkinlik Takvimi
Mayıs 2024
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Fuarlar
Toplantilar
Konserler
Festivaller
Kültür Sanat
Anma Günleri
Dogum günü
Dini Bayramlar
Özel Günler
Resmi Bayramlar
üye Puani
  1. Rojin: 10 976 Puanlar
  2. asliyok: 4 432 Puanlar
  3. HarmanYeli: 4 396 Puanlar
  4. KizilZora: 2 048 Puanlar
  5. life23: 1 675 Puanlar
  6. gokkiz: 1 657 Puanlar
  7. BirNefes: 1 048 Puanlar
  8. Erasmus: 984 Puanlar
  9. -Pozan-: 785 Puanlar
  10. Siyahinci: 623 Puanlar
Son Şiirler
SAKLI SEVDAM
(7866 okuma)
Hatırlarmısın .!
(10913 okuma)
Mektup......
(11747 okuma)
ANADOLU GARIBI
(11783 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11572 okuma)
YAŞAMAYA DAİR
(11795 okuma)
SALKIMSÖĞÜT
(11854 okuma)
TOP Download
  1. AntiVir Personal - Free Antivirus
       [Hits: 935 x]
Link ler
  1. VOLKAN KONAK
  2. Yusuf Hayaloglu
  3. Full dizi izle

Bu sitedeki tüm logo ve markalar sahiplerinin malıdır. Diğer detayları Künye bölümünde bulabilirsiniz .

Haberlerimizi RSS kullanarak yayınlayabilirsiniz.

Bu site pragmaMx 0.1.11 tabanlıdır.

Yorumlar yazarların sorumluluğu altındadır,
geri kalan her şey © 2004 - 2024 by Dostsesi - Stimme der Freundschaft