Konu: Slm Hanimlar bura bizim

Forum: Kadinca

Konuyu açan: Rojin

Rojin - 31/1/2008 Saat 01:06

:t: Slm hanimlar burda kimi zaman bir birimize ip uclari vercegiz kimi zaman destek olucagiz Kadinca Hsg diyorum.

ilk Örenegimi yazim ;)

Daha Güzel GÖrünmek İçin Bazı öneriler

Saçlarınızı düzenleyin
Eliniz için kullandığınız, nemlendiricilerden biraz saçınıza sürerseniz uçuşan ve elektiriklenen saçlarınızı yatıştırmış olursunuz. Nemlendiriciyi banyo sırasında sürerseniz saçlarınızı kuruladıktan sonra daha parlak ve canlı olduğunu gÖrürsünüz.
:t:

asliyok - 31/1/2008 Saat 09:11

selamlar hanimlar caya bekliyoruz. :D

ne guzel artik bir salonumuz var bize ait burda dedikodu serbestmi hmmm ;) :red:

[tarihinde düzeltildi 31/1/2008 Saat 09:14 Yazar asliyok]

Rojin - 31/1/2008 Saat 14:25

Slm aslim serbest olmazmi :D kimin etsek bir düsünüm sona yazim ;)

gokkiz - 31/1/2008 Saat 21:31

Sevgi dolu bir merhabalar kizlar:)))
caylar sizden? sauna ve masaj gökkizdan...esenlikler diliyorum!!!.

asliyok - 31/1/2008 Saat 23:01

sevgi dolu selama, sevgi dolu selammmm

gökkiz!!!!

aha saunamiz asajcimiz geldi kizlar siraya ...

harika bir salonumuz var

erkekler catlasin oh olsun :D

[tarihinde düzeltildi 31/1/2008 Saat 23:02 Yazar asliyok]

GULSENHANIM - 31/1/2008 Saat 23:03

off yaaaa saclarimi kesdirsemi?? beylerde uzun sac severdeee yaniii ne dersiniz???

Rojin - 3/2/2008 Saat 22:59

Cok basiz gulsenim sen kestir saci uzun isterse irkek arkadasin kaynak sac yaptirsin sende yani dert etigin seye bak ;) :t:

GULSENHANIM - 4/2/2008 Saat 20:18

ya kaynakta oksandimi hos olmuyormus arkadas yaptirdi.. sahte ise gelemem ben

asliyok - 5/2/2008 Saat 08:35

o zaman uzat gulsencim

yine haklisin saclar oksanmak icin, :redhead:

ALPEREN - 5/2/2008 Saat 09:46

Rüyadamiyim Ben kaybolmusum baktimki pembe odadaymisim rüya degilmiş... Kactim ben hayallerimden hoscakalin...Saygilar arkadaslar sauna ya bayildim.. :t:

GULSENHANIM - 5/2/2008 Saat 12:54

aaaaaaaaaaaaa erkek burda ben cikiyorummmmmmm nahmaremmm

asliyok - 5/2/2008 Saat 13:48

ana kasla göz arasi bi erkek szmis kizlar

gözunuzu acin alla alllaaa....

tutun su alpi hurraaaaaaaaaa

alp bi dahami gelecen :crash:

neyse gulun hatirina :cool:
bi daha buralarda görmeyelim seni...

asada din ahlak bilgilendirmede göremiyoruz ama :cool:
neyse sus dilim...

tskler alp :hos:

YAREN_IM - 5/2/2008 Saat 14:34

Slm hanimlar Aksam icin tatliyi ben hazir etim ;) :t: Cayi kim demleyecek bakalim

ALPEREN - 5/2/2008 Saat 15:31

Tatliyi alir kacarrrrrrrrrrrrrr.iyi aksamlar... :)

asliyok - 5/2/2008 Saat 17:17

aha simdide tatlimizi kapip kaciyo :aman ya kizlar bi gözunuzu acmiyonuz

;( getti gözelim tatlilar :aman

:P alp

:mad: alp

:demlik kizlar buyrun aman kimse duymasin :D

Rojin - 6/2/2008 Saat 11:27

Slm Alp sen bizim odaya dalamyai baya ii basariyorsun nezaaman tatliyi gördün aldin ya sen :red: Aslim vala fark etmedim Alp ne yapacagiz bilmiyorum ama bende de hata bir tabak beylerde sunmak lazimdi ;)

ALPEREN - 6/2/2008 Saat 11:43

Kimse kimsenin Hakkini yiyemezmiş.Ellerine saglik harika olmus tatlilar dost... Asli bagirip durma milleti uyarma bena rasira gelip nasibimi alip giderim elinize saglik demlik nerde ben cay alacaktim :) :t: Dostlar :t:

Rojin - 6/2/2008 Saat 13:49

;) ay cayini unutmayalim alpin(_)% byurrrrrrr hihihi ;)

ALPEREN - 6/2/2008 Saat 14:50

Ellerin dert görmesin Dost.Tesekkür ederim.Buyur Beraber icelim (_)% :t:

asliyok - 6/2/2008 Saat 17:20

ana kizlar olmuyo demi ayri gayri ahanda gelip en azi cay tatli ter bunlar vermesen yazikkk olmaz ki

neyse sohbetiniz bol olsun :thumbup:

Rojin - 13/9/2008 Saat 20:32

Ramazan Güllacsiz olmaz deilmi Hanimllar ;)

Ve püf noktalari sizin icin :t:

Osmanlı saray mutfağından günümüze kadar gelen iftar sofralarının vazgeçilmezi güllaç, bu yıl da ramazan sofralarını süslüyor.

Osmanlı saray mutfağı araştırmacısı, Türk Mutfağı ve Edirne'den Yemek Kültürü adlı kitabın yazarı Müşerref Gizerler, güllacın Osmanlının kuruluş yıllarından itibaren Osmanlı mutfağında yer almaya başladığını söyledi.
Gizerler, Osmanlı döneminde kömür ocaklarında sac tavalarda yapılan güllaç yapraklarının, kamıştan yapılan sırt küfeleriyle paşa konaklarına taşındığını belirtti.

-GĞÅ“LLAЇIN PĞÅ“F NOKTASI-

Güllacın püf noktasını sütün bol kullanılması olarak açıklayan Gizerler, güllaç yapraklarının üzerine süt döküldükten sonra güllaç yapraklarının hava aldırılmaması gerektiğini kaydetti.

Gizerler, güllacın yapıldığı gün yenilmesini tavsiye ederek, ertesi güne kalan güllacın içindeki cevizin kararması ve sütün tadının kaçması nedeniyle, ilk günkü damak tadının bulunamayacağını söyledi.

Final Pastahaneleri sahibi ĞÖzcan Taylan da, güllacın ramazan sofralarında ayrı bir yeri olduğunu belirtti.

Taylan, güllacın hafif bir tatlı olması nedeniyle ramazanda tercih edildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Güllaç hafif olması nedeniyle orucun ardından duyulan şeker ihtiyacını karşılaması ve rahatsız etmemesiyle ramazan ayında en çok tercih edilen tatlılardandır. Un, nişasta ve sudan yapılması nedeniyle katkı maddesi olmaması da sağlıklı oluşunu gösterir. Narla süslediğimiz (ramazanın güllüsü;) vitrinlerdeki yerini aldı.''

yabangulu - 13/9/2008 Saat 22:11

slm rojin eline saglik cok güzel olmus afiyettle yeriz bizde güllaci.... :)

Rojin - 30/3/2009 Saat 13:28

Slm uzun zamandir bu bölüme ziyaret etmemistim ;) Firsat buldukca paylasima devam edecem ;)

Bu konunun yazarı : Dostsesi - Stimme der Freundschaft
http://www.dostsesi.com/forum

Bu sayfanın URL'u:
http://www.dostsesi.com/forum/modules.php?name=eBoard&file=viewthread&fid=61&tid=238